Extra BCAA 300caps

32.00
Extra BCAA 300caps
In stock
+
Buy now with 1-click

BCAA+GLUTAMINE

Cmimi : 4000 leke

Paketimi : 300 caps

???? 60 serving


Perberesit per 10 gr:

????4.2 gr leucine

????0.8 gr isoleucine

????0.9 gr valine

????4 gr L-GlutamineBenefitet kryesore:

⚡Ndërtoni një masë të forte të muskujve: BCAA ruajnë rezervat e glikogjenit të muskujve, të cilat ushqejnë muskujt tuaj dhe parandalojnë trupin tuaj të prishë proteinat e muskujve gjatë ushtrimit.

⚡Glutamina stimulon sintezën e mëtejshme të proteinave dhe lejon trupin tuaj të ndërtojë më shumë muskuj.

⚡Kufizoni lodhjen dhe dhimbjen e muskujve: Të dhënat e hulumtimit sugjerojnë që BCCA mund të ndihmojë në uljen e lodhjes së shkaktuar nga ushtrimet dhe përmirësimin e qëndrueshmërisë.

⚡Për më tepër, BCAAs dhe Glutamine mund të ndihmojnë në uljen e dhimbjes së muskujve (zvogëlimin e DOMS) dhe përmirësimin e niveleve të rikuperimit pas ushtrimeve

⚡Djegni më shumë yndyrë: Kur bëhet fjalë për djegien e dhjamit, marrja e BCAA (veçanërisht leucina) në kombinim me glutamine, është treguar se është e dobishme në humbjen e peshës.Mbi produktin:

BCAA EXTRA  janë një fitore për muskujt tuaj, sepse ato jane të dobishme në mbajtjen dhe ndërtimin e muskujve, ndërsa ato zvogëlojnë lodhjen e ushtrimeve dhe lehtësojnë dhimbjen e muskujve.

BCAA EXTRA sigurojnë aminoacidet më të rëndësishme për atletët dhe njerëzit që ushtrojnë ushtrime. Do kapsulë përmban:

60% aminoacide me zinxhir të degëzuar (BCAA), që janë tre aminoacidet thelbësore L-leucina, L-izoleucina dhe L-valina.

40% L-Glutamine

Meqenëse BCAA Extra përmban të dyja BCAAs dhe Glutamine, është mirë që të merrni 1 serving (3 kapsula) para stërvitjes, deri në 15 minuta para stërvitjes dhe 1 shërbejnë (3 kapsula) direkt pas stërvitjes. Por BCAA shtesë mund të merret deri në tre herë në ditë në përgjithësi, në varësi të peshës së trupit dhe aktivitetit fizik.

BCAA shtesë është një shtesë aminoacide TOP që ju jep aminoacidet më të rëndësishëm për zhvillimin e muskujve.KONTAKT 0693379578

TRANSPORTI FALAS NE TE GJITHE SHQIPERINE 

PAGESA NE DOREZIM TE PRODUKTIT